Komunikat

Informujemy, że w dn. 18.05.2020 wznawiamy pracę gabinetu okulistycznego oraz salonu optycznego. Rejestracja internetowa na stronie www.ksd-okulista.pl oraz tel. 81 444 8 222. Zapraszamy.

Równocześnie w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo prosimy o przestrzeganie zasad wynikających z wciąż trwającego stanu zagrożenia epidemicznego.

Prosimy o przybywanie na wizyty:

  • - ok 5 min przed umówioną godziną
  • - bez osób towarzyszących a osoby niepełnosprawne lub niepełnoletnie z jedną osobą towarzyszącą.
  • - w maseczkach zasłaniających usta i nos

Każdy pacjent i jego opiekun będzie poproszony o zdezynfekowanie rąk oraz wypełnienie ankiety wstępnej kwalifikacji.

Dziękujemy za stosowanie się do zaleceń.

Oferujemy naszym pacjentom najwyższej jakości soczewki okularowe firmy Hoya w tym najnowocześniejsze soczewki progresywne

logo right

oraz bardzo szeroki wachlarz opraw okularowych w tym markowe:

  

VOs  
     
PIERRE CARDINs GUCCI SMITHs
  SAFILO GROUPs  
  OXYDOs  

WL1B0027 salon

 

 

GABINET OKULISTYCZNY- CENNIK OD 1.12.2021 r.

KONSULTACJA OKULISTYCZNA 180 PLN
KONSULTACJA OKULISTYCZNA ZWIĄZANA Z SOCZEWKAMI KONTAKTOWYMI 210 PLN
USUNIĘCIE CIAŁA OBCEGO 180 PLN
KONSULTACJA ORTOPTYCZNA 120 PLN
GODZ. ĆWICZEŃ ORTOPTYCZNYCH 100 PLN
ZAŁOŻENIE ZATYCZEK KOLAGENOWYCH DO PKT ŁZOWYCH (3-MIESIĘCZNYCH - JEDNO OKO)      150 PLN

Sprawdziliśmy jak często w wyszukiwarkach internetowych często wpisywane są hasła:
presbiopia, szkła do czytania, widzenie z bliska, widzenie na wszystkie odległości.

Okazało się, że w tych najpopularniejszych pojęcia te  wpisywane były tysiące razy.
Świadczy to o tym jak duże jest zainteresowanie a mała wiedza o presbiopii.

Presbiopia – bo tak właśnie nazywa się dalekowzroczność pojawiająca się około 40 roku życia- spowodowana jest spadającą elastycznością soczewki, która skutkuje problemami z akomodacją czyli  dostosowywaniem układu wzrokowego do patrzenia z bliskich odległości.

Problem ten dotyka ludzi dojrzałych i aktywnych. Zmagają się z nim pacjenci którzy od dawna z powodu wady wzroku noszą okulary lub soczewki kontaktowe  i ci którzy „dotąd nie mieli żadnych problemów z oczami”. Zdarza się, że pogorszenie widzenia na bliskie odległości ( „krótkie ręce” ) jest powodem pierwszej w życiu wizyty u okulisty. Większość pacjentów jest bardzo zaniepokojona zachodzącymi zmianami. Tymczasem jest to „naturalna kolej rzeczy”, która towarzyszy ludzkości od wieków.  Współcześnie zwiększyła się jednak jej dolegliwość. Dłużej żyjemy ( dzisiejsi czterdzietolatkowie to wciąż młodzi ludzie)  dłużej jesteśmy aktywni, zdecydowanie bardziej od naszych przodków potrzebujemy ostro i komfortowo widzieć przedmioty z bliskich odległości.  Czytanie, w tym rozczytywanie ulotek, cen i dat ważności podczas robienia zakupów,  praca biurowa, korzystanie z komputera i z telefonu komórkowego, robótki ręczne i zabiegi kosmetyczne to sytuacje które wymagają od naszych oczu akomodacji, zmiany kształtu soczewki. Tak długo jak jest ona ( soczewka ) wystarczająco elastyczna proces ten trwa ułamki sekund i jest niezauważalny.

Co zrobić jednak gdy pojawiają się problemy? I jakie są pierwsze symptomy?

Najczęściej zdajemy sobie sprawę, że coś się zmienia gdy zaczynamy odsuwać od oczu oglądane przedmioty, gdy szukamy lepszego światła, mniej czytamy, ponieważ czytanie nie sprawia nam już takiej samej przyjemności jak wcześniej, pojawia się uczucie ciągłego zmęczenia, bóle głowy.

Chociaż, my specjaliści zajmujący się leczeniem wad wzroku nie  potrafimy zapobiegać presbiopii ani jej zlikwidować to jednak szczęśliwie mamy dziś do zaproponowania różne formy łagodzenia dolegliwości  poprzez odpowiednią korekcję. Nieoperacyjne możliwości korygowania wad wzroku to okulary i soczewki kontaktowe. Z obu tych form mogą korzystać pacjenci mający problem z widzeniem z bliska. Pacjenci którzy do tej pory nosili okulary i boją się uciążliwości korzystania z dwóch lub więcej różnych par podczas patrzenia na różne odległość mogą zamienić je na okulary progresywne, które zawierają w sobie wszystkie potrzebne moce.

Szczególną grupę pacjentów stanowią użytkownicy soczewek kontaktowych zaniepokojeni tym, że  z powodu pojawiających się problemów z czytaniem będą musieli zrezygnować z noszenia soczewek lub dodatkowo korzystać z okularów. Tymczasem współcześnie dysponujemy już soczewkami multifokalnymi, które zapewniają komfortowe widzenie pacjentom z deficytem akomodacji.

Zachęcamy pacjentów, którzy przekroczyli czterdziesty rok życia do wizyt kontrolnych w naszych gabinetach. Wczesne korygowanie presbiopii ułatwia adaptację do proponowanej przez specjalistę korekcji i może zlikwidować  problemy życia codziennego nie kojarzone ze wzrokiem jak chociażby wspomniane wcześniej uczucie zmęczenia.

Lek. med. Kinga Szewczuk-Dziduch

Joomla Templates - by Joomlage.com | Created by TOMP